خبرنامه

نام:
ایمیل:
موبایل:
 

انواع بسترهای حفاظت کاتدی

انواع بسترهای حفاظت کاتدی

 

معمولاُ با توجه به اطلاعات بدست آمده از منطقه و اطلاعات حاصل از اندازه گيري مقاومت خاك و همچنين تجمع و محل استقرار ديگر تاسيسات، ساختمانها و سازه­ها ، نوع و تعداد بستر انتخاب و در بخش طراحي با توجه به آن اقدامات لازم جهت انجام محاسبات صورت مي­گيرد.
با توجه به شكل فيزيكي و نوع پشت بند مصرفي، بستر هاي آندي به دو دسته عمده بسترهاي آندي سطحي و بسترهاي آندي عميق تقسيم مي­شوند:
بستـرهاي آندي سطحـي
اين نوع بسترها كه عمق بستر بندرت به بيش از 5 متر مي­رسد، خود به دو دسته عمده زير تقسيم مي­شوند:
الف ـ بستـر آندي افقـی
در اين نوع بسترها، آندهاي مورد مصرف به شكل افقي قرار گرفته و پشت بند اين نوع بسترها كك مي­باشد .در اين نوع بسترها جهت انتقال گازهاي حاصل از واكنش­هاي شيميايي به سطح زمين از لوله­هاي ونت استفاده مي­شود.
ب - بستـر آندي عمـودي
در اين نوع بسترها كه بيشتر در شبكه­هاي توزيع گاز طبيعي، نفت، آب، مخازن ذخيره سازي و استفاده مي­شود آندها به صورت عمودي قرار گرفته و پشت بند ككي آندها بايستي دور تا دور آندها را پركند. در اين نوع بسترها نيز از لوله­هاي ونت جهت تسهيل در خروج گازهاي حاصل از واكنش­هاي شيميايي استفاده به عمل مي­آيد .
بستـرهاي آندي عميـق
 اين نوع بسترها عبارتند از:
الف - بستر آندي چاهي خشك
در اين نوع بسترها آندها به صورت عمودي و در يك راستا در كانالي با عمقي كه بستگي به تعداد آندها دارد قرار مي­گیرند. در اين نوع بسترها پشت بند آندها كك بوده و لوله ونت مصرفي از جنس فولاد گالوانيزه مي­باشد.
ب - بستر آندي چاهي تر 
اين نوع بستر مشابهت زيادي با بستر آندي چاهي خشك دارد با اين تفاوت كه در اين نوع بستر پشت بند مصرفي براي آندها آب مي­باشد، به عبارت ديگر عمق اين نوع بسترها بستگي به عمق سفره­هاي آب زيرزميني دارد، يعني بايستي حفاري تا عمقي انجام پذيرد كه آب كل عمق بستر را در برگيرد .
در اين نوع بستر، آندها به وسيله طناب مخصوص و با استفاده از قرقره در مركز چاه قرار مي­گيرند و فاصله مركز به مركز آنها به وسيله طناب­ها تنظيم مي­گردد.

 

آمار بازدید کنندگان

  • افراد آنلاین : ۱
  • تعداد بازدید امروز : ۹
  • تعداد بازدید دیروز : ۸۷
  • تعداد بازدید هفته : ۶۹۱
  • تعداد بازدید ماه : ۳,۵۵۷
  • تعداد بازدید کل : ۳۶۸,۱۲۲